Blog

Zalety noszenia skórzanych rękawiczek

Rękawiczki skórzane to popularny dodatek galanteryjny nie tylko dla kobiet. Coraz częściej panowie sięgają po ten elegancki element garderoby. Zwłaszcza w chłodne jesienne i zimowe dni. Noszenie rękawiczek ma wiele praktycznych zastosowań.

Ochrona dłoni

Podczas gdy większość osób woli miękkie i grube wełniane rękawiczki, które utrzymują ciepło i chronią przed zimnem, skórzane modele są często pomijane i niedoceniane. Nie od dzisiaj wiadomo, że prawdziwa skóra starcza na lata. Odpowiednio impregnowana potrafi wytrzymać nawet najtrudniejsze warunki klimatyczne. Co więcej, podczas gdy materiałowe rękawiczki pochłaniają wodę lub roztopiony śnieg, dobrej jakości skóra skutecznie blokuje wsiąkanie płynów. Ręce nie są zziębnięte i przemoczone a naskórek nie ulega zaczerwienieniu i podrażnieniu.

Po drugie, naturalna skóra nie ulega mechaceniu czy podarciom, które są tak częste w przypadku chociażby wełnianych rękawiczek.

Ponadto skóra od dawna jest używana do wytwarzania rękawiczek o większej wytrzymałości, które są wykorzystywane do celów produkcyjnych i roboczych, np. w branżach, w których jest wymagane noszenie odzieży ochronnej.

Stylowy dodatek

Nie ma co do tego wątpliwości – skórzane rękawiczki są stylowe. Wystarczy pomyśleć o gwiazdach ekranu, takich jak Audrey Hepburn, której znakiem rozpoznawczym były właśnie długie, damskie rękawiczki. Prawdziwe skórzane modele są nie tylko ikoną stylu i elegancji, ale często ze względu na idealne dopasowanie do ciała i stroju kobiety, stanowią jej drugą skórę.

Podczas gdy materiałowa para rękawiczekpowoduje często utratę czucia w palcach, dobra para skórzanych rękawic zapewnia dużą elastyczność ruchów dłoni. Wykonywanie zadań jest o wiele łatwiejsze do zrealizowania właśnie w skórzanych modelach.

Skórzane ciepło

Istnieje pogląd, że skóra nie zapewnia ciepła. Wiele osób woli wybrać grube, wełniane rękawiczki niż cienkie i przylegające skórzane modele. Jak się okazuje jest to nie do końca prawdziwe stwierdzenie. Skóra jest bardzo dobrym materiałem izolacyjnym, pomimo tego, że wiele takich par jest cieńszych od zwykłych, materiałowych odpowiedników.

Dodatkowo skóra jako materiał jest niezwykle trwała i często używa się jej jako warstwy wierzchniej w termicznych modelach, które zawierają również wewnętrzną podszewkę z miękkiej wełny, aby zapewnić dodatkową odrobinę ciepła.

Skórzane rękawiczki do zadań specjalnych

Ze względu na budowę można wyróżnić skórzane rękawiczki, które są specjalnie przeznaczone do użycia w konkretnych sytuacjach. Takim przykładem są chociażby modele, których używa się podczas jazdy samochodem. Na stronie zewnętrznej posiadają dziurkowane palce oraz charakterystyczny wykrojony kształt zapinany na zatrzask albo guzik. Zapewniają lepszą przyczepność dłoni podczas kierowania pojazdem. Inny typ to rękawiczki, które można użyć do obsługi urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Ich specjalna budowa pozwala rozpoznawać palce na ekranach dotykowych nawet jeśli są w rękawiczkach.

Jak widać, skórzane rękawiczki to nie tylko synonim elegancji i wyrafinowanego gustu ale także praktyczny i trwały dodatek, który posiada wiele zalet.

skórzane rękawiczki

skórzane rękawiczki

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *