Style

Torebki z Włoch

torebki z włoch

Torebki z Włoch

Nowe zestawienie światowych stolic mody wymienia najważniejsze i najbardziej wpływowe miejsca, które są domem znanych firm i ich projektantów. Wśród nich można znaleźć Paryż, Nowy York czy Londyn. Jednak tak naprawdę cała historia zaczęła się od Mediolanu. To właśnie włoskie miasto jako pierwsze zasłynęło z nowoczesnego designu i stało się domem dla modowych elit.

Od stóp do głów

Jeśli już mowa o modzie trzeba zaznaczyć, że w grę wchodzi wszystko. Od ogólnego ubioru po dodatki. Jednym z nich są torby z Włoch, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród gwiazd światowego kina czy ludzi kultury. Nie ma chyba kobiety, która nie słyszała o Giorgio Armani, Donatella Versace, Guccio Gucci, Nina Ricci czy w końcu o ponadczasowej marce Prada, stworzonej przez Miucccia Pradę.

Wzór nie do prześcignięcia

Włochy nie bez powodu są określane prekursorem mody. To właśnie wysoka jakość materiałów użytych w produkcji i dbałość o precyzję wykonania stała się poprzeczką nie do pokonania przez innych. Dlatego też, włoskie torby wykonane ze skóry są synonimem elegancji i niezwykłego szyku.

Trzeba zaznaczyć, że włoska skóra jest uznana za jedną z najlepszych w swojej klasie. Większość z nich jest nie tylko wytrzymała, ale przez zastosowanie różnych rzadkich materiałów może zyskać zaskakujące cechy. Specjalny efekt, rzadko spotykany materiał, wzór oraz miękkość to tylko jedne z zalet posiadania unikalnej, włoskiej torby.

Skóra używana we włoskich torbach starzeje się z klasą, więc nigdy nie będzie wyglądać staro ani nudno. Wraz z upływem lat nabiera naturalnego połysku, który sprawia, że ​​wygląda na nowy nawet 20 lat po zakupie. Ze względu na to, że sama skóra posiada mniej oznaczeń i dodatków, jest uznawana za klasę samą w sobie. Brak ingerencji w naturalny wygląd tego surowca wcale nie zaniża wartości tego dodatku galanteryjnego.

Precyzja i rzemiosło

Włoscy projektanci toreb to bez wątpienia mistrzowie kaletnictwa. We współpracy z projektantami są w stanie stworzyć niepowtarzalny model, który zostanie wykonany z precyzją oraz z pasją, jakiej pozazdrościć im może niejedna firma sprzedająca torebki.

Znane włoskie torby

Z produkcją wielu włoskich toreb, w niektórych przypadkach trudno jest być na bieżąco. Jeśli chcemy sprawić sobie piękną i stylowy dodatek we włoskim charakterze, warto wiedzieć co jest na topie.

Wśród najpopularniejszych dodatków tego rodzaju można wymienić zwykłą torbę do noszenia. Zazwyczaj z paskiem na ramię lub łańcuszkiem. Do tego grona zaliczają się kopertówki, shopperki oraz listonoszki. Z kolei tak zwana torebka lug, to przykład codziennego dodatku, który zmieści wszystko czego potrzebujesz. Od zakupów, po dokumenty i laptop. W większości kojarzona z kuferkiem lub torbą sportową ze względu na dużą liczbę kieszonek i sporą pojemność. Inną znaną, włoską torbą jest hobo. Wykonana ze skóry lub zamszu jest luźną wersją typowego worka lub shopperki. Łatwo przylega do ciała, przez co nie odstaje po bokach. Oczywiście występuje wyłącznie z paskiem, który pozwala na zarzucenie jej na ramię.

Wysoka cena a jakość

Włoskie designerskie torby to nie tylko wygląd, ale także jakość. Niestety tak jak każda luksusowa rzecz nie każdy może sobie na nią pozwolić. Jednak decydując się na taki zakup, zawsze mamy pewność, że jest to dodatek, który starczy na długie lata i nawet po jednym sezonie ciągle będzie na topie. Jeśli chcemy w niedrogiej cenie kupić lub sprezentować bliskiej osobie prawdziwą, włoską jakość za niewielkie pieniądze, warto poszukać w Internecie sklepów oferujących licencjonowane modele, które wyszły spod rąk włoskiego projektanta mody.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *