Moda

Torebki damskie – niezbędny dodatek.

torebka damska brązowa

Diamenty to podobno najlepsi przyjaciele kobiet. A co z torebkami? Nie ma co ukrywać – płeć piękna uwielbia torebki. Ten niezwykle popularny dodatek to must-have każdej stylizacji. Nie tylko są niezbędne do przenoszenia przedmiotów ale również uzupełniają codzienny look.

Jak mówi znane powiedzenie: kobieta zmienną jest. Można by dodać, że dotyczy to również gustu i codziennych wyborów. Nie jest więc dziwne, że każda z pań ma w swojej szafie co najmniej kilka torebek w różnych kolorach czy kształtach. Trudno jest znaleźć te, które będą pasować do wszystkich stylizacji. Po za tym jedna i ciągle ta sama torebka damska może się z czasem znudzić. Może dlatego przeciętna kobieta ma około 21 torebek i kupuje nową co trzy miesiące.  Jak zatem wybierać te, które nie zrujnują domowego budżetu a jednocześnie będą pasowały do różnych stylizacji?

Styl i przeznaczenie

Pierwszą rzeczą, którą każda z pań powinna rozważyć jest przeznaczenie torebki oraz jej praktyczne zastosowanie. Innymi słowy, czy jest to dodatek na co dzień czy raczej do oficjalnych wyjść a może będzie służyła jako pojemna torba na podróż? Na przykład, jeśli jest poszukiwana torba na codzienne spacery po mieście, lepiej wybrać lekką wersję na ramię niż skórzaną torbę z krótkimi uchwytami. Z kolei biurowy dress-code wymusza już bardziej stonowany i elegancki dodatek, dlatego klasyczna torba na ramię sprawdzi się idealnie. Znajdzie w niej miejsce mały laptop i ważne dokumenty.

Torebka damska a sylwetka właścicielki

Jak się okazuje nie każda torebka znanego projektanta wygląda dobrze na każdej kobiecie. I nie chodzi tu o stylizację czy dobór ubrań. Niektóre panie ze względu na swoją budowę czy sylwetkę nie powinny nosić zbyt dużych lub zbyt małych torebek.

Rozmiar torebki powinien być współmierny do figury danej osoby:

  • Niskie i drobne kobiety wyglądają na wyższe z małymi torebkami, podczas gdy duże modele dodatkowo pomniejszają niewysoką osobę.
  • Wysokie i szczupłe panie wyglądają na grubsze z małymi torebkami. Z kolei średnie i duże modele lepiej pasują i wyglądają harmonijnie do figury.

Kształt torebki powinien być odwrotnie proporcjonalny do figury osoby:

  • Niskie przedstawicielki płci pięknej wyglądają na wyższe jeśli mają długą i prostokątną torebkę.
  • Szczupłe i wysokie kobiety powinny pomyśleć o okrągłym modelu.

Długość torebki, czyli miejsce gdzie spód dotyka ciała powinien być podkreślony:

  • Krótkie torebki sprawiają, że klatka piersiowa wydaje się większa, więc lepiej postawić na dodatek z dłuższym paskiem, aby odwrócić od siebie uwagę.
  • Większość kobiet wygląda dobrze nosząc torebki wiszące na środku tułowia. Jeśli panie pragną zachować zrównoważony obraz całej kreacji, powinny wybrać torebkę, która mieści się między talią a biodrami, gdy mają figurę w kształcie gruszki lub trójkąta (talia i biodra są szersze niż ramiona). Jeśli kobieta ma prostokątną budowę (ramiona, talia i biodra o tej samej szerokości), warto wybrać torbę hobo lub na ramię, która opada w talii i dodaje delikatne zakrzywienia.

Torebki damskie to niezastąpiony towarzysz kobiecych spotkań i niezbędny dodatek do każdej stylizacji. Jednak nawet znana marka nie będzie gwarantowała wyjątkowości kreacji. Źle dopasowane bluzka czy spodnie mogą zepsuć pierwsze wrażenie. Nie wspominając już o negatywnym odczuciu dla odbiorów. Dlatego też, warto pamiętać, że stylizacja to nie tylko sama torebka ale również jej odpowiednie dobranie do kobiecej figury.

Podobne artykuły