Galanteria

Torba skórzana

torba skórzana

Zalety torby skórzanej

Torba jako nieodzowny element damskich dodatków służy nie tylko do przenoszenia potrzebnych rzeczy. Obok tej nadrzędnej funkcji torba stanowi często dekor do całej kompozycji damskiego stroju. Dobieramy ją pod kolor butów, szalika czy kurtki. Albo łączymy z barwą włosów czy oczu. Na wielkie wyjścia wykorzystujemy torebki małe, bardzo ozdobne, mieszczące w sobie tylko kilka najważniejszych akcesoriów.  Natomiast na co dzień służy nam torba duża taka, która pomieści wszystkie babskie bibeloty.

Wybierając torbę do częstego użytkowania warto skupić się na torbach skórzanych. Zarówno te wykonane ze skóry naturalnej, jak i syntetycznej będą prezentować się bardzo ładnie, a do tego zaoferują nam trwałość i jakość materiału.

Torby ze skóry naturalnej to gwarancja wysokiej jakości skóry, która posłuży nam przez długi czas, a także piękny wygląd bez względu na wybrany model torby. Skóra naturalna jest przyjemna i miękka w dotyku, charakteryzuje ją delikatny naturalny połysk i przede wszystkim jest bardzo trwała. Nie straszne jej zagniecenia i wygięcia. Skóra prawdziwa jest elastyczna i dzięki temu kształt torebki przez długi czas będzie nienaganny. Za torebkę zrobioną ze skóry prawdziwej zapłacimy drożej, ponieważ jest to materiał pozyskiwany ze skóry zwierzęcej i specjalnie obrabiany. Bardzo często torby takie robione są ręcznie.

Torby ze skóry syntetycznej będą tańsze od tych z naturalnej skóry. Zrobione z syntetycznych materiałów mają do złudzenia przypominać skórę naturalną. Specjalna technika żłobienia porów i wgnieceń na powierzchni sztucznej skóry daje bardzo dobre efekty. Torebki ze sztucznej skóry będą trochę sztywniejsze, jednak wielu producentów dokłada wszelkich starań, by całość wykonania była na wysokim poziomie.  Ich trwałość nie jest aż tak długa jak torebek ze skóry prawdziwej, jednak przy normalnym użytkowaniu posłużą nam wystarczająco długo. Torby skóropodobne to także oferta dla kobiet, które czują wyjątkową więź ze zwierzętami i nie chcą nosić nic odzwierzęcego.

Podobne artykuły