Blog

Rękawiczki skórzane czy materiałowe – które są lepsze?

rękawiczki skórzane

Popularne materiałowe rękawiczki są praktycznym dodatkiem kojarzącym się z bardziej chłodnymi miesiącami w roku. Z kolei skórzane modele to wyznaczniki szyku i elegancji w codziennych stylizacjach. Każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy. Nie jest łatwo zdecydować, które z nich są lepsze. Który model rękawiczek tak naprawdę wygrywa w ogólnym zestawieniu?

Rękawiczki skórzane – kobiece wrażenie czy dziecinny gadżet?

Wiele osób kojarzy rękawiczki z damską płcią. W większości to panie noszą ten galanteryjny dodatek do wielu codziennych stylizacji. Jednak i tu można wyróżnić dwa typy odbiorcy. Nie wszystkie kobiety stawiają na elegancję. Niektóre wolą wybrać rękawiczki materiałowe, które zawierają śmieszne wzory i teksty, dodatkowe gadżety w formie pomponów lub takie, które posiadają niestandardowe wymiary. Zazwyczaj stanowią one zabawny dodatek, który ma przykuć uwagę lub opowiedzieć jakąś historię niż być uzupełnieniem modnego wyglądu. Nie ma się co dziwić. Nie od dzisiaj wełniane rękawiczki w popularnym warkoczowym splocie są synonimem ciepła w zimowe dni. Z kolei pompony przez wiele osób są postrzegane jako dziecinny element ubioru słodkiej dziewczynki niż pewnej siebie kobiety.

Kobiece wrażenie można osiągnąć stosując rękawiczki skórzane. Świetnie wyglądają zarówno z wełnianymi płaszczami jak i koktajlowymi sukienkami. Spotkania biznesowe, jazdy samochodem czy casualowe wyjście ze znajomymi – nic tak nie dopełni eleganckiego wyglądu jak założenie pary skórzanych rękawiczek. Obecna różnorodność modeli i kolorów pozwala na skomponowanie unikatowego looku, który sprawi, że każda z pań będzie czuła się elegancko i wyjątkowo.

A propo funkcjonalności…

Materiałowe rękawiczki, w większości przypadków, kojarzą się z ciepłym materiałem i ochroną przed zimnem. Takie wyobrażenie nie jest do końca prawdziwe. Bawełniane czy wełniane rękawiczki pomagają w utrzymaniu ciepła, jednak przepuszczają roztopiony śnieg oraz wodę. Efekt zmarzniętych i podrażnionych dłoni gwarantowany. Co więcej, każdy materiał dzianinowy nie zapewnia 100% ochrony przed wiatrem. Sploty oraz łączenia mogą być na tyle duże, że przepuszczają zimne powiewy, które sprawiają, że nasze ręce są wysuszone i zaczerwienione.

Inaczej sprawa wygląda ze skórzanymi rękawiczkami, których materiał jest jednym z najbardziej trwałych tworzyw chroniących przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Wytrzymała i zwarta struktura skóry nie tylko nie przepuszcza wody, ale także zapewnia ochronę przed wiatrem. Dodatkowa warstwa wewnętrzna wykonana z ciepłej tkaniny stawia skórzane modele na piedestale praktycznego zastosowania, tym samym deklasując materiałowe odpowiedniki.

Ponadczasowa wytrzymałość

Jeśli mówimy już o trwałości, trzeba zaznaczyć, że żadna dzianina nie może się z równać ze skórą. Wystarczy przytoczyć specjalne rękawiczki ochronne stosowane w przemyśle, które zawierają prawdziwy skórzany wkład. Podczas gdy materiałowe odpowiedniki szybko się mechacą i łatwo ulegają uszkodzeniom, skórzane rękawiczki starczają na długie lata i skutecznie chronią przed urazami i niektórymi szkodliwymi substancjami.

Specjalne zastosowanie

Dzisiejsze potrzeby i trendy modowe dostosowują się do zmieniających czasów. Dlatego też, obecnie można spotkać skórzane rękawiczki, które mają specjalna nazwę – całuski. Czym charakteryzuje się ten typ? Można je łatwo zauważyć, dzięki szczególnemu wyglądowi. Posiadają specyficzną, okrągłe wykrojenie przy nadgarstku a także dziurkowane palce, które ułatwiają przepływ powietrza. Swoją nazwę zawdzięczają właśnie otworowi, przez który panowie mogą całować kobiece dłonie. Chociaż znane były od dawna, to dopiero współcześnie zyskały na popularności. Zazwyczaj kojarzone są z rękawiczkami samochodowymi. Jednak spokojnie można je zastosować do jesiennych stylizacji. Idealnie sprawdzają się jako dodatek do botków czy kozaków i skórzanej kurtki czy nawet wełnianego płaszcza.

Jak widać, rękawiczki skórzane zdecydowanie górują nad swoimi materiałowymi odpowiednikami. Stanowią wyjątkowy dodatek dla każdej kobiety, która ceni sobie elegancję, wytrzymałość i nieprzemijający urok. Idealnie sprawdzają się zarówno w poważnych stylizacjach jak i tych bardziej luźnych. Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie chociaż jedną parę rękawiczek skórzanych na wyjątkowe okazje.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *