Galanteria

Portfele skórzane

Zaletą portfeli skórzanych wykonanych z naturalnej skóry jest ich trwałość, wysoka jakość oraz piękny wygląd. Naturalna skóra zwierzęca cechuje się dużą elastycznością, co wpływa na długotrwałość i dużą odporność na wygięcia. Dzięki temu portfel z takiej skóry nie niszczy się szybko, nie odkształca.

Nie bez znaczenia są też odczucia dotykowe – prawdziwa skóra jest niezwykle miękka w dotyku i przyjemna w użytkowaniu. Portfele skórzane są więc częściej wybierane niż syntetyczne.

Barwienie skóry nie wpływa na jej jakość. Różne kolory nadają nowego designu i pozwalają dobrać portfel do własnych upodobań.

Portfel z naturalnej skóry dość łatwo rozpoznać. Trzeba przyjrzeć się strukturze na powierzchni materiału. Prawdziwa skóra posiada nieregularne żłobienia, coś jak linie papilarne. Wzory te mają różną strukturę, głębokość i czasem nawet można dostrzec delikatne wybarwienia lub niewielkie skazy. Są to wszystko oznaki, że produkt został wykonany z naturalnej skóry zwierzęcej. Oczywiście, jeśli skóra zostaje specjalnie karbowana we wzory, wtedy trudniej będzie dostrzec te cechy.

Portfel skórzany jest przedmiotem używanym niemal codziennie. By mieć pewność, że nie zniszczy się nam po kilku miesiącach wybierajmy portfele ze skóry prawdziwej. Te wykonane z syntetycznej szybko stracą na elastyczności, będą się odkształcać i mogą nawet pękać na zgięciach.

Często może spotkać wykorzystanie zwykłego materiału w portfelach jako podszewka np. kieszeni na banknoty. Syntetyczny gładki materiał ma za zadanie ułatwić wkładanie i wyciągnie banknotów z portfela. Dużo łatwiej papier wślizguje się po takim materiale niż po skórze.

Podobne artykuły