Blog

Portfel skórzany – jaki?

Portfel używamy niemal codziennie. Ten przedmiot niewielkich rozmiarów to źródło dowodzenia naszymi codziennymi finansami. Mieści w sobie nie tylko kasę, ale i różne papiery, dokumenty czy pełno wizytówek. Otwieramy go i zamykamy kilkanaście razy w ciągu dnia. Grzebiemy w nim, wciskamy go do torby lub w kieszeń, traktujemy tipsami a nawet czasem w złości rzucamy nim o ścianę. Wynika z tego, że musi to być wytrzymały portfel, taki, który przetrwa dłużej w nienaruszonym stanie nasze użytkowanie.

Portfel skórzany – jaki więc kupić?

Portfel z naturalnej skóry jest jedyną słuszną odpowiedzią. Skóra prawdziwa pochodzenia zwierzęcego jest elastyczna, bardzo trwała, a do tego przyjemna w dotyku dzięki specjalnej metodzie garbowania roślinnego. Wielokrotne otwieranie, zapinanie i wyginanie nie niszczą zagięć portfela, skóra nie pęka i nie rozwarstwia się. Portfel skórzany z naturalnej skóry posłuży nam dłużej niż ten z syntetycznej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na przeszycia. Powinny być mocne, solidne i porządne. Jeśli widzimy zastosowanie jednej cienkiej nitki to nie wybierajmy takiego modelu. Może on bardzo szybko się rozpruć. Prawidłowe szycie portfela daje gwarancję jakości, sprawia, że portfel jest mocny, wytrzymały i nie zepsuje się w trakcie używania portfela.

Szlachetność prawdziwej skóry widać gołym okiem. Taka skóra lekko błyszczy, ma widoczne wgłębienia, nieregularne żłobienia na powierzchni. Nie będzie ich widać jeśli portfel ma dodatkowe specjalnie naniesione wzory lub jest lakierowany na wysoki połysk. Wtedy trzeba zaufać producentowi.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *