Blog

Popularne przesądy dotyczące portfeli.

portfele

Portfele towarzyszą człowiekowi o zarania dziejów. Przez wieki ten mały dodatek służył przechowywaniu pieniędzy oraz dokumentów. Korzysta się z niego codziennie a nawet kilka razy dziennie podczas zakupów w sklepach, restauracjach, kinach czy na stacjach paliw. Jego klasyczne zastosowanie oraz wygląd zmieniały się przez lata, przez co obecnie ten galanteryjny dodatek może pomieścić telefon lub inne zdecydowanie większe rzeczy.

Jednak to co zawsze było kojarzone z portfelami to pieniądze i właśnie wokół nich powstały najróżniejsze przesądy i powiedzenia. Wiele z nich jest ciągle żywych we współczesnym świecie.

Wigilijne łuski karpia a bogactwo

Tradycją jest, że po wigilijnej kolacji domownicy zostawiają sobie jedną łuskę karpia, aby włożyć ją do portfela. Taki zwyczaj ma na celu przyciągnięcie pieniędzy oraz zapewnienie dobrobytu sobie i całej rodzinie. Niektórzy złośliwie mogą powiedzieć, że karp tak jak i pozostałe rodzaje ryb nie wyróżniają się magicznymi zdolnościami pomnażania zawartości portfela. Jednak wiele osób starszych przywiązuje duże znaczenie do tej drobnej czynności i skrupulatnie sprawdza, czy zawsze posiada ze sobą wspomnianą łuskę. W końcu o wiele łatwiej uwierzyć w działanie tej popularnej ryby na polskim stole niż spełnianie życzeń przez pojawiającą się w bajkach złotą rybkę.

Pusty portfel – zwiastun bankructwa

Portfel jest jednym z najbardziej popularnych prezentów dla bliskiej osoby. Piękny, skórzany dodatek to ikona stylu i elegancji. Jednak obdarowując kogoś z naszego najbliższego grona takim wyrobem galanteryjnym trzeba mieć na uwadze bardzo ważną rzecz. Otóż, wiele osób wierzy, że ofiarując w prezencie pusty portfel powoduje, że finanse tej  drugiej osoby ulegną pogorszeniu. Co więcej, taki prezent to zwiastun bankructwa i braku gotówki. Dlatego też, planując zakup portfela dla bliskiej nam osoby warto pamiętać, żeby wrzucić do środka chociaż jeden grosz na szczęście. Podobno takie działanie sprawia, że wspomniany grosik ulegnie w szybkim czasie pomnożeniu, a obdarowana osoba zyska duży majątek.

Następnym przesądem jest zasada, która mówi, żeby nie kupować portfela samemu sobie. Jeszcze gorzej, jeśli zrobimy to za ostatnie pieniądze. Nieszczęście i problemy finansowe gwarantowane.

Kolorystyczne przyciąganie pieniędzy

Kobiece portfele na prezent powinny być w czerwonym lub złotym kolorze, który według wierzeń jest symbolem władzy i bogactwa. Dla panów polecany jest granat albo czerń. Z kolei inni twierdzą, że posiadanie przy sobie „żywej gotówki” w postaci banknotów lub bilonu przyciąga pieniądze i ułatwia ich pozyskiwanie.

Chińska filozofia a portfel

Wielu zwolenników życia w harmonii z naturą i otoczeniem uważa, że każda rzecz powinna współgrać z życiową energią człowieka. To dotyczy również portfela. Zgodnie z zasadami feng shui, wnętrze tego galanteryjnego dodatku powinno być zadbane i zorganizowane. Co to oznacza? Brak starych i zgniecionych paragonów, kwitków czy podobnych rzeczy. Przetrzymywanie takich śmieci powoduje, że naturalna energia przypływu gotówki jest zaburzona i zablokowana. Uporządkowane miejsce według chińskiej filozofii wiąże się również z posiadaniem tylko najbardziej potrzebnych rzeczy, czyli gotówki, bilonu i kart kredytowych. Jeśli chodzi o zdjęcia, które są często nieodłącznym elementem portfeli wielu osób, lepiej aby mieć przy sobie tylko te wizerunki bliskich, którzy nam dobrze życzą.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *