Bez kategorii

Jaki prezent dla kobiety?

Kobiety ubóstwiają dostawać prezenty. Niestety nie zawsze jest łatwo wybrać idealny podarunek dla przedstawicielki płci pięknej. Każda z pań jest inna i lubi różne rzeczy. Niektóre wolą być obdarowane wielkim bukietem róż, podczas gdy inne skaczą ze szczęścia znajdując w prezentowym pudełku komplet biżuterii czy bon na zabiegi kosmetyczne.  Trudno jest trafić w gusta wszystkich a jak wiadomo kobieta zmienną jest.

Na szczęście istnieją proste sposoby, aby zadowolić płeć piękną i jednocześnie uchronić się od kompletnej porażki przy wyborze prezenty czy to dla mamy, siostry czy żony. Oto kilka prostych wskazówek, które ułatwią zakupy każdemu.

Charakter mówi wszystko

Nie bez powodu znajomość ludzkiego charakteru jest ważna. Spędzając dłuższy czas ze sobą czy to domu, w szkole czy w pracy, stajemy się częścią życia drugiego człowieka. Tak popularne plotki przy porannej kawie mogą nam wiele powiedzieć o rozmówcy a to z kolei ułatwi nam wybór prezentu z okazji zbliżających się urodzin czy imienin. Warto zwrócić uwagę, na to, co nie lubi druga osoba, co sprawia, że źle się czuję lub co robi w wolnym czasie. Nikt nie chce kupić czegoś, co będzie przyjęte z niechęcią. Kolejna para skarpetek czy krawat może i jest praktycznym prezentem dla współpracownika, ale niekoniecznie będzie spełniała jego oczekiwania.

Praktyczne prezenty nie sprawdzają się również w przypadku bliskiej osoby. Wielokrotne przebywanie w towarzystwie przyjaciółki, siostry czy dziewczyny otwiera nam drzwi na bardziej spersonalizowane podarunki. Znając charakter i potrzeby takiej osoby można śmiało przebierać w różnych opcjach. Od zakupu książki ulubionego autora czy autorki, po wypad na koncert uwielbianej przez obdarowaną osobę kapeli – wszystko jest możliwe. Trzeba tylko skupić się na potrzebach tej drugiej strony.

Zainteresowania

Posiadanie hobby bardzo ułatwia sprawę w przypadku zakupu prezentu. Jeśli planujemy sprawić niespodziankę ukochanej kobiecie, warto zastanowić się co lubi robić w wolnym czasie i jakie ma zainteresowania. Na szczęście możliwości jest dużo. Niektóre panie uwielbiają dodatki, takie jak torebki czy portfele. Torebka skórzana znanej marki będzie zawsze trafionym pomysłem niezależnie od ilości posiadanych już w szafie sztuk. Trzeba pamiętać, że w przypadku dodatków nawet ten sam fason torebki, ale w innym kolorze, to już zupełnie inna torebka. To samo tyczy się portfela skórzanego. Obecnie istnieje wiele firm oferujących modele z popularnymi postaciami czy wzorami, które zadowolą niejedną miłośniczkę tego rodzaju dodatków.

Książki, płyty a może podkoszulek z logiem ulubionego zespołu? Wszystko zależy od tego, co lubi konkretna osoba.

Bony upominkowe

Dobrą alternatywą dla oklepanych czekoladek i kwiatów są bony upominkowe lub karty podarunkowe. Ostatnimi czasy stało się bardzo popularne. Z takimi rzeczami można się często spotkać w przypadku drogerii czy salonów kosmetycznych. W konkretnym pakiecie zawierają się zazwyczaj określone zabiegi lub po prostu kwota pieniężna na zakupy w tym a nie innym sklepie. Podarowanie takie rodzaju prezentu jest bardzo uniwersalnym i bezpiecznym podejściem w sprawie kłopotliwego wyboru podarunku dla osób, których do końca nie znamy lub nie mamy pojęcia, co kupić.

Takie rozwiązanie przydaje się również w sytuacjach last minute, gdy nie ma już czasu na szukaniem innego podarunku. Obdarowane osoby mogą zawsze wybrać sobie same rzeczy, które potrzebują. Bez wpadek ze złym rozmiarem, nieodpowiednio dobranym kremem czy nieprzyjemnie pachnącymi perfumami.

Kierowanie się własnymi preferencjami

Wiele osób przy wyborze prezentu kieruje się własnymi odczuciami i w efekcie kupuje prezent dla siebie. Trzeba pamiętać, że to, co nam się wydaje ciekawe lub śmieszne, niekoniecznie takie jest dla drugiej osoby.W takich przypadkach warto postawić się na miejscu obdarowanej i zastanowić się czy ten wybór przypadnie jej do gustu.

 

Podobne artykuły