Blog

Jak wybrać właściwy portfel damski

Portfele skórzane

Jak wybrać właściwy portfel damski Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze portfela damskiego jest zakup za małego rozmiaru. Zawsze powinnyśmy zdecydować się na rozmiar większy od tego, który myślimy, że będzie odpowiedni. Pamiętajmy, że jesteśmy kobietami i mamy tendencję do przenoszenia przeróżnych rzeczy. Wybierajmy więc portfel….

Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze portfela damskiego jest zakup za małego rozmiaru. Zawsze powinnyśmy zdecydować się na rozmiar większy od tego, który myślimy, że będzie odpowiedni. Pamiętajmy, że jesteśmy kobietami i mamy tendencję do przenoszenia przeróżnych rzeczy. Wybierajmy więc portfel, który ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić rzeczy, które już  mamy, jak i te które dołożymy w przyszłości. W przeciwieństwie do większości ludzi, dla których portfel jest tylko przedmiotem użytkowym, my kobiety cenimy go wyżej. To nie tylko miejsce do przechowywania naszych kart płatniczych, wizytówek i gotówki ale również poprzez niego wyrażamy nasze poczucie stylu, klasy i podążania za modą.

Chociaż nie każda kobieta jest fashionistką, ale każda z nas obserwuje co inne kobiety noszą – czy to chodzi o ubrania, buty, biżuterię, torebkę czy portfel właśnie. Często oceniani jesteśmy poprzez rzeczy, które posiadamy. Chcemy żyć w konkretnym stylu i akcesoria takie jak torebki i portfele są integralną tego częścią. Pamiętajmy jednak, że nie tylko portfele znanych i drogich marek są najlepsze. Czasem nie warto nadwyrężać domowego budżetu, gdy można zakupić portfel mniej znanej firmy ale o wysokiej jakości i ciekawym designie.

Kilka porad dla kupujących portfel damski

  • Można szukać portfela o różnych zastosowaniach i motywach : elegancki-na bogato, trwały do codziennego użytkowania lub pojemny modny dodatek. Dobry portfel to taki, który spełnia większość wymagań w sposób ekonomiczny. Poszukując nowego portfela natkniemy się na wiele opcji pod względem marki, kolorów, kształtów, rozmiarów, wzorów itp. Przemyślmy najpierw nasze oczekiwania, by potem nie żałować własnej decyzji zakupu portfela, który okaże się nie tym czego szukaliśmy.
  • Rodzaje portfeli damskich – portfel damski powinien mieć nieograniczone możliwości. Istnieją różne rodzaje portfeli dostępne na rynku: długie, małe, kompaktowe, kopertówki, składane na trzy części czy np. z opaską na rękę. Każdy do zaspokajania różnych potrzeb. Dla tych, które mają tendencję do „zapodziania” gdzieś portfela odpowiednie będą portfele z paskiem na nadgarstek. Pojemne kopertówki docenią kobiety, które przenoszą w portfelu wiele dokumentów. Natomiast dla tych, które nie lubią niepotrzebnie obciążać torebki skierowane są portfele małe i poręczne.
  • Z jakiego materiału jest portfel – od tego będzie zależna jego cena. Portfele wykonywane są z przeróżnych materiałów, jak: nylon, naturalne lub syntetyczne tkaniny, skóra, skóra sztuczna czy egzotyczna skóra zwierzęca. Jeśli mamy świadomość, że nasz portfel będzie narażony na różne „atrakcje” typu tarcia, gniecenia i miażdżenia, wtedy kupmy portfel z takiego materiału , który to wszystko długo zniesie. Tu najwłaściwszym wyborem będzie skóra. Jest ona elastyczna, rozciąga się, by pomieścić karty płatnicze, banknoty  i inne dokumenty. Nie odkształca się i  nie pęka. Te z ekologicznej skóry również, choć tu trzeba zwrócić uwagę na ich twardość. Zbyt ostre mogą spowodować uszkodzenie kart płatniczych.
  • Wybierz odpowiedni rozmiar. – Często mamy tendencję do wypełniania portfela czy torebki niepotrzebnymi elementami, jak: stare kwity, wygasłe karty upominkowe, notatki, które są przechowywane jako przypomnienia, małe lusterko czy kosmetyki. Kupując nowy portfel wmawiamy sobie, że tym razem nie zapchamy go karteluszkami. Ale uwierzcie, jeśli to wasz życiowy nawyk to prawdopodobnie znów to zrobicie. Dobra rada więc: kupcie rozmiar większy niż ten który uważamy, że wystarczy. Dodatkowa przestrzeń na pewno zostanie wcześniej czy później wykorzystana.
  • Zwróć uwagę na zamknięcie portfela. – portfele, zwłaszcza portfele damskie, mają różne rodzaje zamknięć: ekspresy, rzepy, guziki, zatrzaski, bigle, napy czy magnesy. Choć może to wydawać się nieistotne, ale czasem warto rozważyć hałas, jaki wydaje np. portfel na rzep gdy chcesz otworzyć go na spotkaniu. Albo trzask bigla w urzędzie czy kościele. Innym aspektem jest dostępność do portfela. Ponieważ praktycznie przez cały czas trzymamy telefon komórkowy w jednej dłoni, może warto kupić taki portfel, który z łatwością otworzymy nawet jedną ręką. Przemyślmy więc zamknięcie dokładnie. Rzep może szybko się zużyć, a napa odpaść, jeśli jest kiepskiej jakości. Weźmy pod uwagę wszystkie te aspekty przed dokonaniem wyboru.
  • Wybierz wzór i kolor, który pasuje do twojej osobowości. – rzeczy, które posiadamy mówią wiele o nas. Odzwierciedlają one nasz gust i upodobania. Jeśli jesteś entuzjastyczną i wesołą kobietą proponujemy pominąć portfele w neutralnych kolorach i wybrać te z żywymi odcieniami  o oryginalnym kształcie. Gdy korzystamy z portfela bardzo często lepszy będzie model w ciemnych kolorach, łatwy w utrzymaniu w czystości. Można też dopasować portfel do pory roku, decydując się latem na pastele a zimą na klasykę, jak czerwień, brąz lub czerń.

Oprócz wyżej wymienionych punktów, kolejnym ważnym aspektem zakupu portfela damskiego jest cena i sklep. Zastanówmy się czy warto przepłacać za nazwę marki, gdy w dużo korzystniejszej cenie dostaniemy model równie idealny. Zanim zakupimy portfel  przejrzyjmy sklepy internetowe i stacjonarne. W sieci znajdziemy dużo większy wybór

Vera Pelle torebka

Vera Pelle torebka

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *