Blog

Jak dobrać odpowiedni rozmiar rękawiczek do wielkości dłoni?

rękawiczki skórzane

Eleganckie rękawiczki skórzane niejednokrotnie mają różne rozmiary. W końcu każda dłoń jest innej wielkości. Jedne panie posiadają krótkie palce u rąk, podczas gdy panowie mają zdecydowanie większe dłonie niż kobiety. Wybierając odpowiedni kolor czy fason rękawiczek trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar. W szczególności gdy zakupy są dokonywane przez Internet i nie ma możliwości rzeczywistego sprawdzenia rozmiaru.

Wydaje się, że materiałowe rękawiczki wcale nie przysparzają takich problemów jak skórzane. Miękka i rozciągliwa bawełna czy wełna z dodatkiem poliestru dopasowuje się do większości kształtów kobiecych czy męskich dłoni. Jednak w przypadku skóry nie jest tak łatwo. Sam materiał mimo, że wyjątkowo trwały, nie jest już tak rozciągliwy jak dzianina. Nie dotyczy to wszystkich skór. Niektóre z nich jak modele wykonane z licowej bądź jeleniej skóry można delikatnie rozciągnąć bez uszczerbku na ich wyglądzie i spójności. Jednak jeśli rękawiczki są zrobione z grubej, bydlęcej skóry lub posiadają dodatkowy materiał wewnętrzny, problem źle dopasowanej galanterii nie da się tak łatwo rozwiązać.

Mierzenie dłoni

Większość rękawiczek występuje w podobnych oznaczeniach rozmiarowych jak odzież. Najmniejsze są oznaczone literą S podczas gdy największe mają znak XL. Na tym podobieństwo się kończy. W przypadku rękawiczek, mierzenie jest związane z szerokością dłoni. Aby prawidłowo ocenić rozmiar swojej dłoni, trzeba dokonać pomiaru na wyprostowanej dłoni. Najlepiej zastosować do tego typu rzeczy centymetr krawiecki, który pozwoli na swobodne zmierzenie obwodu dłoni wokół kostek palców z pominięciem kciuka. Taką metodę stosuje się zarówno do męskich jak i damskich rękawiczek.

W przypadku niejednoznacznych rozmiarów, które nie mieszczą się w skali jednego lub drugiego oznaczenia, lepiej zdecydować się na większe, jeśli są to popularne całuski lub mniejsze, jeśli wybieramy modele z podszewką.

Niektóre oznaczenia zamiast centymetrów mogą posiadać angielskie cale. Trzeba pamiętać, że jeden centymetr jest zdecydowanie mniejszy niż jeden cal. Jego przybliżona wartość wynosi: 1cm – 2,54 cm. Podczas internetowych zakupów trzeba pamiętać, żeby każdy rozmiar wyrażony w calach trzeba zamienić na centymetry. Dla przykładu po konwersji, jeśli nosimy rozmiar M, który dla damskiej dłoni odpowiada około 19 cm, to wedle angielskiej metryki jego rozmiar będzie wynosił nieco ponad 7 cali.

A co z długością palców?

Tak jak wspomniane było wcześniej, każda dłoń jest inna. Jedni posiadają krótsze palce, drudzy dłuższe a trzeci z kolei grubsze i bardziej masywniejsze od innych. Jak w takim wypadku dobrać odpowiedni rozmiar rękawiczek skórzanych?

Okazuje się, że mierzenie długości palców czy ich obwodu nie jest wiarygodnym zabiegiem, który dokładnie pozwoli ocenić rozmiar konkretnego modelu. Różnice w wielkości palców mogą dochodzić nawet do 1 cm. Dlatego też wielu producentów przyjęło średnie wielkości w przypadku palców dłoni zarówno kobiecych jak i męskich. W przypadku niestandardowych rozmiarów zawsze istnieje możliwość wymiany na większy lub mniejszy rozmiar.

 

Jaki rozmiar rękawiczek wybrać?

Jak zmierzyć dłoń by idealnie dopasować rozmiar rękawiczek?
Wystarczy zmierzyć odwód dłoni wokół kostek (bez kciuka) – tak jak jest to pokazane na obrazku poniżej (1)

 

 

Rozmiary damskie:

Rozmiar S M L XL
Obwód dłoni w cm 18 19 20 21
Obwód dłoni w calach 6,5 7 7,5 8

Rozmiary męskie:

Rozmiar S M L XL
Obwód dłoni w cm 21 22 23 24
Obwód dłoni w calach 8 8,5 9 9,5

 

Rękawiczki damskie czerwone skórzane.

139.99 
Rozmiar rękawiczek

S, M, L, XL

Kolor

Rękawiczki damskie skórzane zimowe ocieplane

149.99 
Rozmiar rękawiczek

S, M, L, XL

Kolor

Rękawiczki damskie skórzane wiosna/ jesień.

139.99 
Rozmiar rękawiczek

S, M, L, XL

Kolor

Damskie rękawiczki ze skóry naturalnej – długie.

149.99 
Rozmiar rękawiczek

S, M, L, XL

Kolor

Rękawiczki damskie ze skóry długie.

149.99 
Rozmiar rękawiczek

S, M, L, XL

Kolor

Rękawiczki damskie ze skóry naturalnej-długie.

149.99 
Rozmiar rękawiczek

S, M, L, XL

Kolor

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *