Torebki to niezbędne elementy każdej, kobiecej stylizacji. Nie ma się co dziwić, że panie tak je uwielbiają. Są nie tylko funkcjonalne, ale również pojemne i modne. Sprawdzają się w różnych sytuacjach: od codziennych zakupów po wyjazdy czy eleganckie przyjęcia. I podobnie jak na dobrym ciastku, na jednej się nie kończy. Nieważne co by się mówiło, kobiety zawsze stają przed szafą z dylematem: „nie mam się w co ubrać”. Jednak istnieje torebka, która świetnie pasuje do różnych stylizacji i koloru. Mowa o popularnej shopperce, która od kilku lat bije rekordy popularności wśród kobiecych dodatków galanteryjnych.

Co sprawia, że ten typ torebki znajduje się w szafie praktycznie każdej wielbicielki mody?

Zaskakująca funkcjonalność shopperki

Po pierwsze, tradycyjne shopperki kojarzą się z płócienną lub materiałową torbą o prostokątnym kształcie i dwóch rączkach. Naturalny materiał pozwala wykonać na swojej powierzchni różnego rodzaju napisy w formie zabawnych tekstów lub ogólnie znanych powiedzonek z popkultury. Ze względu na łatwość barwienia, tego typu torebki można spotkać w różnych kolorach i wzorach.

Z kolei bardziej eleganckie shopperki są wykonane ze skóry naturalnej, bądź sztucznej. Oryginalna nazwa tego modelu pochodzi z Anglii, gdzie określone są mianem tote bag, co w wolnym tłumaczeniu jest związane z czynnością dźwigania. Nie ma się co dziwić, shopperki idealnie się do tego zadania nadają. Pojemne, przestronne i solidne modele potrafią zmieścić ciężkie zakupy, lektury szkolne czy dokumenty biurowe i laptop.

Shopperka jako idealny  dodatek reklamowy

Torby na zakupy stały się swego rodzaju wymogiem podczas imprez firmowych i to głównie z trzecie powodów: po pierwsze, umożliwiają uczestnikom przenoszenie wszystkich ulotek z targów w jednym miejscu. Po drugie, są doskonałym wsparciem w reklamowaniu różnych usług lub firm. I wreszcie po trzecie, są świetnym upominkiem i nagrodą w różnego rodzaju konkursach. Oczywiście dotyczy to wyłącznie klasycznych shopperek wykonanych z materiału. Skórzane egzemplarze po prostu się do tego nie nadają.

Uniwersalne zastosowanie shopperki

Tak jak już to zostało wspomniane wcześniej, ten typ torebki sprawdzi się w każdej sytuacji. Od zakupów, po wypad na miasto czy weselne przyjęcie. Najczęściej znajduje swoje zastosowanie w sytuacjach, które wymagają przechowania lub przeniesienia ciężkich rzeczy o dużych formatach. Spokojnie pomieści zeszyty i książki, będąc idealnym urozmaiceniem tradycyjnego plecaka. Skórzany model dodatkowo wprowadzi nutkę kobiecości i elegancji.

Jeśli mowa już o poważnym i dorosłym wrażeniu, warto dodać, że shopperka z naturalnej skóry o jednolitym kolorze to must have, każdej biurowej stylizacji. Żadna inna torba nie będzie na tyle pojemna, aby upchnąć dokumenty w formacie A4, laptop oraz prywatne rzeczy.

Co ciekawe, podczas wyjść ze znajomymi, również możemy skorzystać z zalet tego typu torebek. Wieczorne imprezowanie wymaga nienagannego looku, dlatego zawsze warto mieć pod ręką kosmetyczkę z tuszem do rzęs, szminką, lusterkiem czy pudrem.

Elastyczność dopasowania

Torby shopperki to również możliwość dopasowania wzoru czy koloru względem osobistych preferencji. Ostatnio w modzie są kwiatowe motywy, w jasnych i żywych barwach, które idealnie sprawdzą się na letnie wypady na miasto czy wyjazdy. Wygodny pasek będzie świetnym uzupełnieniem rączek i dodatkową opcją, która pozwoli na chwilę odetchnąć zmęczonym dłoniom.