Blog

Czy tradycyjny portfel przechodzi już do lamusa?

W dobie daleko posuniętej cyfryzacji, gdzie większość spraw załatwimy przez smartfona, wydaje się, że tradycyjny portfel skórzany czy materiałowy powinien odejść już w zapomnienie. Nic bardziej mylnego! To fakt, że telefon zamienił się w elektroniczny portfel. Możemy zapłacić nim wszędzie tam, gdzie dostępne są czytniki elektroniczne. Jest to zapewne wygoda: nie musimy nosić ze sobą dodatkowego gadżetu (patrz: np. portfel) lub monet i banknotów w kieszeni spodni. Wystarczy zabrać smartfona i iść w miasto.

Gorzej sprawa się ma gdy np. po drodze padnie nam komórka albo  w sklepie, w którym właśnie mamy dokonać opłaty za wybrane towary popsuje się czytnik bądź zabraknie prądu. Co jeszcze – nie w każdym sklepie mamy możliwość zapłacić telefonem. A gdy zgubimy telefon, wypadnie on nam np. z kieszeni to nie dosyć, że utracimy sprzęt, wszelkie kontakty to jeszcze dostęp do własnej kasy. Rzecz ma się podobnie gdy smartfon nam upadnie i przestanie działać.

Wnioskując – tradycyjny portfel trzeba mieć albo jako jedyne źródło gotówki lub dodatkowo. W momencie jakiegokolwiek problemu z płatnością elektroniczną przez „portfel elektroniczny”,  będziemy mieć pod ręką portfel skórzany z „żywą” gotówką.

W sklepach dostępne są różne rodzaje portfeli. Modne, nowoczesne czy klasyczne, małe lub większe, bardziej pojemne, męskie i damskie. Te wykonane z prawdziwej skóry posłużą nam dłużej w dobrym stanie.

Portfel damski często mieści w sobie nie tylko gotówkę. Kobiety lubią przechowywać w nim  zdjęcia najbliższych oraz różne karteczki z informacjami. Portfel męski to przede wszystkim kasa oraz karty płatnicze, dlatego też panowie wybierają raczej mniejsze i zgrabniejsze modele.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *